Ekonomia społeczna PE-3S-EKS1
TREŚCI PROGRAMOWE:
Teoretyczne podstawy ekonomii społecznej. Pojęcie, koncepcje, funkcje i modele ekonomii społecznej. Podstawy prawne oraz finansowe funkcjonowania podmiotów ekonomii społecznej. Rola trzeciego sektora w rozwijaniu przedsięwzięć ekonomii społecznej. Instytucje „nowej ekonomii społecznej”: Centra Aktywności Lokalnej, Spółdzielnie Socjalne, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Centra Integracji Społecznej. Przykłady instytucji ekonomii społecznej w Europie i w Polsce.
W cyklu 2024Z:
Historia ekonomii społecznej oraz jej założenia |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma wiedzę na temat ekonomii społecznej i możliwości wykorzystania jej rozwiązań w pracy dla społeczności.
Wie, na jakich zasadach funkcjonują w Polsce podmioty ekonomii społecznej.
Umiejętności
Ma elementarne umiejętności analizowania i formułowania pogłębionych wniosków na temat dobrych praktyk w ekonomii społecznej oraz wysuwania propozycji ulepszeń i modyfikacji w tym zakresie.
Kompetencje społeczne
Przywiązuje dużą wagę do aktualizacji własnej wiedzy i umiejętności. Jest krytyczny wobec własnego warsztatu animacyjnego oraz wykazuje postawę refleksyjną w stosunku do zgłębianych treści teoretycznych.
Uwagi
W cyklu 2024Z:
W trakcie realizacji przedmiotu wykorzystywane są/będą następujące metody kształcenia/uczenia się, w tym: NAKŁAD PRACY OSOBY Studiującej |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: