Słowo na scenie i monodram PE-2S-SSM
TREŚCI PROGRAMOWE:
Warsztat aktora w pracy nad rolą: emisja głosu na scenie, wykorzystanie technik głosowych; wyrazistość wymowy scenicznej; analiza roli; realizacja indywidualnych zadań scenicznych; etiudy z tekstem; teatr jednego aktora.
Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma pogłębioną wiedzę na temat człowieka i jego potrzeb w aspekcie psychologicznym, społecznym i kulturowym, którą wykorzystuje dla potrzeb analizy roli i postaci scenicznej, stanowiącą podstawę projektowania i realizacji działalności edukacyjnej i samokształcenia.
Umiejętności
Potrafi generować oryginalne kreatywne idee i rozwiązania złożonych problemów pedagogicznych i przewidywać skutki planowanych działań w obszarach praktyki pedagogicznej i sprawdzać ich trafność w ramach realizacji zadań scenicznych.
Posiada pogłębione umiejętności komunikacyjne, wykształcone nawyki prawidłowego posługiwania się głosem i słowem.
Kompetencje społeczne
Przejawia krytyczne podejście do poziomu swojej wiedzy i umiejętności oraz konieczności samokształcenia w zakresie dykcji, emisji głosu; jest gotów do krytycznej analizy odbieranych informacji.
Odznacza się odpowiedzialnością za własne przygotowanie do zajęć i prowadzone działania oraz ich skutki.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: