Praktyka wydawnicza PE-2S-PRW
TREŚCI PROGRAMOWE:
Podstawowe pojęcia z zakresu publikacji i druku. Zasady prawidłowego przygotowania materiałów tekstowych do druku. Proces łamania i składu tekstu przed drukiem. Proces obróbki materiałów tekstowych o różnej długości i formie na przykładzie broszury, magazynu oraz książki. Zasady obowiązujące przy wykorzystywaniu materiałów graficznych w procesie publikacji i druku. Zaawansowane techniki tworzenia, edycji i publikacji tekstu oraz materiałów graficznych.
W cyklu 2023Z:
Tematyka zajęć: |
Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2022Z: | W cyklu 2024Z: | W cyklu 2023Z: |
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma uporządkowaną i podbudowana teoretycznie wiedzę obejmującą wybrane zagadnienia z zakresu praktyki wydawniczej niezbędnej do tworzenia medialnych treści edukacyjnych.
Umiejętności
Potrafi wybrać i zastosować właściwy dla podejmowanego rodzaju działalności zestaw metod i narzędzi i wykorzystać go w celu efektywnego wykonania pojawiających się zadań zawodowych.
Potrafi sprawnie porozumiewać się przy użyciu różnych kanałów i technik komunikacyjnych z odbiorcami tworzonych treści, korzystając z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Kompetencje społeczne
Przejawia krytyczne podejście do poziomu swojej wiedzy i umiejętności, dąży do rozwoju osobistego i zawodowego.
Uwagi
W cyklu 2023Z:
Sposoby weryfikacji efektów kształcenia: NAKŁAD PRACY STUDENTA |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: