Zapisy na specjalność: animacja społeczno-kulturowa 3E-PE-ASK
Animacja społeczno-kulturowa to specjalność będąca odpowiedzią na wyzwania edukacyjne generowane przez współczesną, stale przeobrażającą się rzeczywistość. Przygotowuje do bardzo dziś potrzebnej pracy w charakterze animatora społecznego i animatora kultury. Skierowana jest do osób twórczych, zaangażowanych, otwartych na działania służące szeroko rozumianej społecznej i kulturowej aktywizacji zróżnicowanych środowisk i grup społecznych dzięki uruchamianiu sił twórczych w nich tkwiących.
Zajęcia realizowane są głównie w formie warsztatów, ćwiczeń i praktyk. Pozwalają one uzyskać kompetencje niezbędne do podejmowania profesjonalnych działań animacyjnych. Rozwijają m.in. umiejętność efektywnego zarządzania projektami społecznymi, organizowania wydarzeń kulturalnych (w tym: muzycznych, plastycznych, filmowych, teatralnych), skutecznego stosowania narzędzi składających się na warsztat pracy animatora (m.in. promocyjnych, związanych z pozyskiwaniem funduszy oraz partnerów projektowych), komunikacji interpersonalnej i (współ)pracy w grupie.
Absolwentki i absolwenci naszej specjalności bez trudu znajdują zatrudnienie w stowarzyszeniach i fundacjach, w samorządach lokalnych, w domach kultury, galeriach, kinach, teatrach, muzeach, a także w prywatnych instytucjach kultury, agencjach turystycznych i firmach eventowych.
W cyklu 2021Z:
Egzamin kwalifikacyjny na specjalność Animacja społeczno-kulturowa: |
W cyklu 2022Z:
Forma procedury kwalifikacyjnej: rozmowa kwalifikacyjna Tematy podejmowane podczas rozmowy: Literatura: |
W cyklu 2023Z:
Forma procedury kwalifikacyjnej: rozmowa kwalifikacyjna Tematy podejmowane podczas rozmowy: |
Literatura
Literatura:
J. Żebrowski (red.), Animacja kulturalna i społeczno-wychowawcza w środowiskach lokalnych, Gdańskie Towarzystwo Naukowe, Gdańsk 2003
B. Jedlewska, Animatorzy kultury wobec wyzwań edukacyjnych, Wyd. UMCS, Lublin 1999
W cyklu 2022Z:
J. Kargul (2012). Upowszechnianie. Animacja. Komercjalizacja kultury. Cześć III: Między kolektywizmem a indywidualizmem, czyli o animacji kulturalnej (s. 155-174). |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: