Praktyka asystencko-pedagogiczna w działach medialnych placówek edukacyjnych oraz w instytucjach medialnych 10-1P-EME2a
DRUKI DO POBRANIA
Uwaga ! dokumenty należy drukować dwustronnie.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
WIEDZA
PE1_W14
- Zna podstawowe dokumenty, procedury i zasady funkcjonowania instytucji/działu medialnego.
PE1_W24
- Ma uszczegółowioną wiedzę dotyczącą kontekstu psychologicznego, społecznego, kulturowego i organizacyjnego działalności pedagoga medialnego w różnych środowiskach i grupach wiekowych.
PE1_W25
- Zna zadania pedagoga, jako przewodnika uczestników kultury po świecie współczesnych mediów.
UMIEJĘTNOŚCI
PE1_U04
- Umie zaplanować, zorganizować i zarządzać działaniami w zakresie zdobywania specjalistycznej wiedzy i umiejętności związanych z zakresem praktyki, prawidłowo dokonuje zapisu obserwacji działań prowadzonych w instytucji medialnej oraz raportu z samodzielnego wykonania zadań.
PE1_U07
- Posiada kompetencje w zakresie języka i komunikowania medialnego, dotyczące tworzenia i odbioru komunikatów medialnych.
PE1_U13
- Współpracuje z opiekunem prowadzącym studenta podczas praktyk indywidualnych, koordynatorem praktyk w placówce, dyrekcją, innym personelem, posiada umiejętność nawiązywania kontaktów oraz tworzenia atmosfery sprzyjającej pracy w zespole.
PE1_U14
- Potrafi przeanalizować własne działania i ocenić ich skuteczność, umie przeprowadzić rozmowę z opiekunem w celu przeanalizowania przydzielonych zadań, a także sposobu i efektów ich realizacji.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE
PE1_K04
- Wykazuje się kulturą osobistą i kulturą słowa, okazuje szacunek współpracownikom, godnie reprezentuje uczelnię, identyfikuje się z rolą pedagoga, postępuje zgodnie z etyką zawodową pedagoga.
PE1_K10
- Wykazuje nastawienie na dziecko/grupę, przejawia pozytywny stosunek do dzieci, stara się nawiązać kontakt z całą grupą.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: