Zapisy na specjalność: stosowana psychologia społeczna, st. jedn. 000S-3E-SPS
Stosowana psychologia społeczna
Celem specjalności jest nabywanie przez studentów wiedzy i kształtowanie oraz doskonalenie umiejętności pomocnych w pracy z różnorodnymi grupami społecznymi (np. w korporacji, organizacji samorządowej). Program specjalności składa się z trzech modułów: (1) Psychologia zjawisk społecznych (przykładowe przedmioty: Relacje międzygrupowe, Bliskie związki interpersonalne, Wpływ i zmiana społeczna), (2) Kompetencje Psychologa Społecznego (przykładowe przedmioty: Analiza badań społecznych, Prowadzenie szkoleń, Umiejętności międzykulturowe), (3) Psychologia społeczna w praktyce (przykładowe przedmioty: Kampanie społeczne, Zachowania organizacyjne, Psychologia polityczna). W ramach specjalności oferowane są zajęcia pozwalające na poznanie i rozumienie różnych zjawisk społecznych oraz rozpoznawanie potrzeb i problemów społeczności; przygotowujące do pracy z grupami, zarządzania nimi oraz wspierania ich rozwoju, jak również do projektowania i podejmowania działań dla dobra wspólnoty oraz oceny ich efektywności.
Literatura
Procedura rekrutacji na specjalności dla kierunku Psychologia na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych w roku akademickim 2018/2019:
1. Po uzyskaniu zaliczenia z przedmiotu Specjalności psychologiczne w praktyce studenci rejestrują się w systemie USOS podając preferowaną specjalność .
2. W przypadku wyboru specjalności przez większą liczbę studentów, niż przewidziano w ustalonym limicie, Dyrektor Instytutu Psychologii przeprowadza dodatkowe postępowanie kwalifikacyjne.
3. Dodatkowe postępowanie kwalifikacyjne będzie polegało na rozmowie na temat motywacji i doświadczeń kandydata (dotychczasowa praca, wolontariat, aktywność w kołach naukowych, szczególne osiągnięcia) z Komisją, powołaną przez Dyrektora Instytutu Psychologii. W skład Komisji wchodzą Dyrekcja Instytutu Psychologii oraz Kierownicy specjalności.
4. Na podstawie wyników rozmowy Dyrekcja Instytutu Psychologii wraz z Kierownikami specjalności tworzy listę rankingową kandydatów na specjalności. Biorąc pod uwagę limit miejsc, Kierownicy specjalności tworzą listy osób zakwalifikowanych na specjalności.
5. Studenci nie zakwalifikowani na specjalność zostają przesunięci do specjalności dysponującej wolnymi miejscami. Kierownicy specjalności rozmawiają z kandydatami, uzgadniając przydział do danej grupy.
6. Ostateczną decyzję dotyczącą przydziału do grupy specjalnościowej podejmuje Dziekan.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: