Egzamin na specjalność: artystyczna (2-l, edukacja artystyczna, st. stacjonarne) 0000-7E-ARS
Absolwent specjalności artystycznej to osoba przygotowana do realizacji kariery artystycznej bądź związanej z nią działalności zawodowej. Wybór pracowni artystycznych i prowadzących je profesorów przez świadomych – samowiedzą ukształtowaną na studiach I stopnia – studentów, umożliwia elastyczne formowanie własnego profilu kształcenia. Zajęcia specjalizacyjne mają zapewnić możliwie największy komfort pracy i osobistego rozwoju artystycznego w wybranej pracowni artystycznej, uzyskanie dyplomu pod kierunkiem wskazanego przez siebie profesora, a tym samym pozwolić na przygotowanie w zindywidualizowanym toku studiów dojrzałej pracy dyplomowej. Absolwent otrzymuje przygotowanie teoretyczne – poszerzające i ugruntowujące wcześniej zdobytą wiedzę z zakresu teorii i krytyki sztuki, ma możliwość doskonalenia umiejętności warsztatowych z zakresu tradycyjnych technik artystycznych, multimediów, współczesnych działań artystycznych oraz sztuki w przestrzeni publicznej.
Absolwent specjalności artystycznej przede wszystkim jest przygotowany do podjęcia samodzielnej pracy twórczej – zarówno z wykorzystaniem technik tradycyjnych, jak mediów cyfrowych. Dysponuje także kompetencjami umożliwiającymi zatrudnienie w różnorodnych placówkach i instytucjach edukacyjnych, kulturotwórczych oraz zajmujących się animacją i promocją sztuk wizualnych.
Kontynuacja edukacji na studiach III stopnia zgodnie z procesem bolońskim. Możliwość kontynuacji rozwoju artystycznego w zakresie sztuk plastycznych w wybranej uczelni wyższej w kraju lub zagranicą.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: