Praktyka asystencka (trzydniowa, 9 godzin; hospitacje) SC-3P-SKS1
TREŚCI PROGRAMOWE
Studenci wraz z opiekunem praktyk uczestniczą w spotkaniach zorganizowanych w zaproponowanych przez pracowników Instytutu Filozofii i Socjologii APS placówkach: w firmach badawczych, jednostkach badawczo-rozwojowych, organizacjach pozarządowych, urzędach, ministerstwach, wydawnictwach, instytucjach medialnych. Na spotkaniach zapoznają się z działalnością danej instytucji, dowiadują się o umiejętnościach potrzebnych do pracy w danym miejscu, a także poznają praktyczne aspekty pracy socjologów.
DRUKI DO POBRANIA
Uwaga ! dokumenty należy drukować dwustronnie.
W cyklu 2020Z:
Studenci wraz z opiekunem praktyk uczestniczą w spotkaniach zorganizowanych w zaproponowanych przez pracowników Instytutu Filozofii i Socjologii APS placówkach: w firmach badawczych, jednostkach badawczo-rozwojowych, organizacjach pozarządowych, urzędach, ministerstwach, wydawnictwach, instytucjach medialnych. Na spotkaniach zapoznają się z działalnością danej instytucji, dowiadują się o umiejętnościach potrzebnych do pracy w danym miejscu, a także poznają praktyczne aspekty pracy socjologów. |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Student/-ka ma podstawową wiedzę o hospitowanych instytucjach.
Umiejętności
Student/-ka umie współpracować z osobami spotkanymi w miejscu praktyki.
Kompetencje społeczne
Student/-ka uznaje znaczenie wiedzy uzyskanej w toku hospitacji; rozumie potrzebę ciągłego rozwoju osobistego i zawodowego oraz uczenia się przez całe życie.
Kryteria oceniania
Student/studentka uzyskuje zaliczenie z praktyk jeśli:
• Zrealizuje wstępny research nt. wizytowanej instytucji;
• Odbędzie trzy wizyty hospitacyjne
• Uzupełni i sprawozda dokumentację: Kartę Praktykanta APS i Dziennik Praktyk
Uwagi
W cyklu 2020Z:
Hospitacje odbywają się w piątki. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: