Praktyka specjalistyczna (dwutygodniowa, 80 godzin; realizacja projektu badawczego) SC-3P-SBM2
TREŚCI PROGRAMOWE
Praktyka specjalistyczna w formie realizacji projektu badawczego jest powiązana z przedmiotem Projekt badawczy 1 i 2. W trakcie tych zajęć studenci przygotowują się do odbycia praktyk w terenie poprzez przygotowanie teoretyczne oraz metodologiczne. Przygotowują narzędzia badawcze, które pozwolą im zebrać materiał w badanych instytucjach i organizacjach, a po odbyciu praktyk analizują zebrany materiał. Praktyka ma na celu przygotowanie studenta do roli badacza oraz wykształcenie w nim umiejętności aranżowania badania w terenie z zachowaniem wszelkich standardów pracy socjologa.
DRUKI DO POBRANIA
Dokumenty należy drukować dwustronnie.
W cyklu 2020L:
Założeniem praktyki specjalistycznej w formie udziału w projekcie badawczym jest zdobycie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych niezbędnych w przyszłej pracy w zawodzie socjologa. |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2023L: | W cyklu 2020L: |
Efekty kształcenia
Wiedza
Student/-ka ma wiedzę o badanych instytucjach i zjawiskach społecznych.
Zna metody i narzędzia stosowane w socjologii, w tym techniki pozyskiwania danych pozwalające na prowadzenie badań empirycznych w terenie.
Umiejętności
Student/-ka potrafi badać instytucje i zjawiska społeczne z wykorzystaniem standardowych metod i narzędzi stosowanych w socjologii.
Umie samodzielnie planować i realizować pracę w terenie.
Kompetencje społeczne
Student/-ka dostrzega i rozwiązuje dylematy związane z terenową fazą realizacji badania.
Przestrzega zasad etyki zawodowej w pracy badawczej w terenie.
Uwagi
W cyklu 2020L:
przedmiot realizuje 2 punkty ECTS, a jeden punkt to 25-30h pracy studenta |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: