Seminarium dyplomowe magisterskie - 3 SC-2F-MR3a
TREŚCI PROGRAMOWE
1. Prezentacja koncepcji pracy magisterskiej: problemy badawcze, hipotezy, metodologia.
2. Opracowanie koncepcji badań i narzędzi badawczych.
3. Dyskusje w grupie nad poszczególnymi projektami prac magisterskich.
4. Teoretyczne umocowanie pracy magisterskiej.
Rodzaj przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Student/-ka ma pogłębioną i rozszerzoną wiedzę o specyfice i znaczeniu socjologii problemów społecznych (instytucji, zachowań, postaw) w systemie nauk społecznych, jej powiązaniach z naukami pokrewnymi oraz jej specyfice przedmiotowej i metodologicznej w zakresie pracy magisterskiej.
Ma wiedzę o metodach, narzędziach oraz technikach pozyskiwania danych, pozwalających badać i opisywać struktury, organizacje i instytucje społeczne w zakresie pracy magisterskiej.
Zna i rozumie podstawowe pojęcia i zasady związane z ochroną własności przemysłowej i prawa autorskiego oraz zarządzania zasobami własności intelektualnej.
Umiejętności
Student/-ka potrafi wykorzystać wiedzę teoretyczną i pozyskane dane do opisu i analizowania procesów społecznych, poszerzoną o formułowanie własnych opinii oraz krytyczny dobór danych i metody analizy.
Posiada umiejętność przygotowania, zgodnie z przyjętymi w socjologii standardami, wystąpień ustnych i pisemnych.
Kompetencje społeczne
Student/-ka uznaje znaczenie wiedzy w rozwiązywaniu problemów poznawczych i praktycznych w obszarze socjologii objętych tematem seminarium magisterskiego; jest przygotowany/-a do krytycznej oceny odbieranych treści.
Rozumie potrzebę uczestnictwa w działaniach na rzecz zachowania dziedzictwa kulturowego regionu, kraju, Europy.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: