Wprowadzenie do specjalności PS-3F-WDS
TREŚCI PROGRAMOWE
1. Specyfika pracy socjalnej i zawodu pracownika socjalnego.
2. Przydatność wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych nabywanych na studiach na rynku pracy.
3. Omówienie zagadnień przewidzianych w programie specjalności: praca socjalna w pomocy społecznej oraz praca socjalna na rzecz rodziny.
4. Zwrócenie uwagi na wielowątkowość programu i jego połączenie z rzeczywistą potrzebą posiadania wiedzy o osobach znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej rodzinie oraz możliwościami podejmowania na ich rzecz profesjonalnych działań.
W cyklu 2020Z:
TREŚCI PROGRAMOWE |
W cyklu 2021Z:
TREŚCI PROGRAMOWE |
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2020Z: | W cyklu 2021Z: | W cyklu 2019Z: |
Efekty kształcenia
Wiedza
Student/-ka ma podstawową wiedzę o miejscu i znaczeniu pracy socjalnej w systemie nauk społecznych, jej powiązaniach z innymi dyscyplinami naukowymi oraz specyfice przedmiotowej i metodologicznej.
Zna możliwości poszerzania wiedzy z zakresu pracy socjalnej w ramach oferowanych specjalności oraz rozumie przydatność na rynku pracy wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych nabywanych na studiach.
Kryteria oceniania
ocena obecności na zajęciach na podstawie listy obecności, również w aplikacji Teams (w roku akademickim 2020/21).
Praktyki zawodowe
brak praktyk w zakresie przedmiotu
Literatura
brak
Uwagi
W cyklu 2020Z:
Przedmiot służy dokonaniu wyboru specjalności kształcenia przez osobę studiującą. Sposób pomiaru efektów: obecność na zajęciach, ewentualne zaliczenie nieobecności. W semestrze zimowym roku akademickiego 2020/21 przedmiot jest realizowany w aplikacji Teams. Nakład pracy osoby studiującej: godziny kontaktowe - po 2 godziny na specjalność z każdym prowadzącym, rejestracja wyboru specjalności w systemie USOS - około 0,5 godziny. Nie występują godziny indywidualnej pracy osób studiujących, z uwagi na punktację ECTS wynoszącą 0. |
W cyklu 2021Z:
Przedmiot służy dokonaniu wyboru specjalności kształcenia przez studenta (studentkę). Metody kształcenia: podające - prezentacja specjalności, z możliwością dyskusji, zadawania pytań. Nakład pracy osoby studiującej: godziny kontaktowe - po 2 godziny na specjalność z każdym prowadzącym, rejestracja wyboru specjalności w systemie USOS - około 0,5 godziny. Nie występują godziny indywidualnej pracy osób studiujących, z uwagi na punktację ECTS wynoszącą 0. Przedmiot służy wybraniu jednej z dwóch specjalności kształcenia. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: