Projektowanie i realizacja materiałów audiowizualnych - 2 PE-3S-PA2
TREŚCI PROGRAMOWE:
Zapoznanie z narzędziami wykorzystywanymi do nagrywania materiałów audiowizualnych. Omówienie podstawowych pojęć oraz zapoznanie z technikami stosowanymi w procesie tworzenia materiałów audiowizualnych. Zapoznanie z procesem obróbki materiałów wideo z wykorzystaniem programów komputerowych, w tym z tworzeniem i implementacją grafiki towarzyszącej materiałom audiowizualnym. Zapoznanie z procesem publikacji materiałów audiowizualnych na różnych platformach internetowych. Publikacja materiałów audiowizualnych na platformach internetowych.
W cyklu 2024Z:
METODY KSZTAŁCENIA prezentacja multimedialna powiązana z tematyką zadania, dialog dydaktyczny, omawianie zagadnień teoretycznych, dyskusja dydaktyczna, przegląd prac i prezentacji. Zadanie na zaliczenie: 1. Edukacyjna etiuda filmowa (praca zespołowa) |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma podstawową wiedzę o platformach rozpowszechniających materiały audio i wideo.
Ma wiedzę dotyczącą procesów komunikowania interpersonalnego i społecznego, ich prawidłowości i zakłóceń, a także wykorzystuje ją do tworzenia materiałów audiowizualnych.
Zna podstawowe przepisy i normy dotyczące własności intelektualnej i prawa autorskiego.
Umiejętności
Potrafi wykorzystywać podstawową wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki oraz tworzenia materiałów audiowizualnych w celu wykorzystania ich w procesie edukacyjnym
Potrafi wykorzystywać technologie informacyjno-komunikacyjne dla podniesienia efektywności działań związanych z kształceniem, wychowaniem i opieką.
Kompetencje społeczne
Wykazuje aktywność, podejmuje trud i odznacza się wytrwałością i przedsiębiorczością w przygotowywaniu materiałów audiowizualnych i tworzeniu grafiki przestrzennej.
Jest przygotowany/a do działania pedagogicznego w sposób przedsiębiorczy.
Uwagi
W cyklu 2024Z:
METODY KSZTAŁCENIA -dyskusja -praca w zespołach -studium przypadków NAKŁAD PRACY STUDENTA FORMA AKTYWNOŚCI godziny kontaktowe (wykład, ćwiczenia, konsultacje) - 30 godz. przygotowanie się do zajęć, lektury - 10 godz. przygotowanie się do zaliczenia na ocenę - 10 godz. realizacja etiudy filmowej - 15 godz. SUMARYCZNA LICZBA PUNKTÓW ECTS: 2 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: