Informacja w kulturze masowej PE-3S-IKM
TREŚCI PROGRAMOWE:
Istota i charakterystyka kultury masowej. Homogenizacja treści w kulturze masowej – typy homogenizacji. Cechy i formy tabloidyzacji z uwzględnieniem języka, obrazu i grafiki. Występowanie i skala zjawiska tabloidyzacji treści medialnych (treści informacyjne, rozrywkowe, sensacyjne). Tabloidyzacja treści telewizyjnych. Granice między informacją a opinią. Prasa w obliczu tabloidyzacji treści. Postprawda, fake news i inne typy falsyfikacji treści w Internecie.
W cyklu 2024Z:
Tematyka zajęć 1. Co to znaczy kultura masowa? |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma wiedzę dotyczącą procesów komunikowania interpersonalnego i społecznego, ich prawidłowości i zakłóceń wynikających z umasowienia kultury.
Umiejętności
Prawidłowo analizuje i interpretuje treści medialne w różnych środkach przekazu.
Potrafi przedstawiać i oceniać różne opinie i stanowiska na temat homogenizacji i tabloidyzacji treści medialnych, dyskutować o nich oraz czynnie uczestniczyć w debacie.
Kompetencje społeczne
Jest przekonany/a oznaczeniu wiedzy związanej z tabloidyzacją treści medialnych.
Ma przekonanie o sensie, wartości i potrzebie podejmowania działań pedagogicznych w środowisku społecznym związanych z tabloidyzacją treści medialnych.
Uwagi
W cyklu 2024Z:
Śledzenie programów publicystycznych w mediach - 30 Sumaryczna liczba punktów ECTS 2 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: