Człowiek w cyberkulturze PE-3S-CCY
TREŚCI PROGRAMOWE:
Kulturowe aspekty przestrzeni cyfrowej. Funkcjonowanie człowieka w kulturze cyfrowej w aspekcie osobowościowym. Komunikacja w cyberkulturze. Cyberkultura a tożsamość jednostki. Relacje twórca – odbiorca w cyfrowej kulturze. Social media jako element kultury cyfrowej. Aktywność subkultur wprzestrzeni cyfrowej.
W cyklu 2024L:
Dwoisty charakter pojęcia cyberkultura: aspekt cywilizacyjny (techniczno-społeczny) i aspekt symboliczny (społeczno-kulturowy). |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma podstawową wiedzę o odzwierciedlaniu struktur społecznych i instytucji życia społecznego w mediach, a także o mediach jako środowisku wychowawczym.
Umiejętności
Potrafi dokonać obserwacji i interpretacji zjawisk społecznych i wykorzystać zebrane dane w działalności edukacyjnej.
Potrafi pracować indywidualnie i w zespole; umie wyznaczać oraz przyjmować wspólne cele działania; potrafi przyjąć rolę lidera w zespole pracującym nad zagadnieniami związanymi z obecnością człowieka w cyberkulturze.
Kompetencje społeczne
Jest przekonany/a o znaczeniu wiedzy naukowej związanej z obecnością człowieka w kulturze tworzonej i przekazywanej za pomocą mediów cyfrowych.
Ma przekonanie o sensie, wartości i potrzebie podejmowania działań pedagogicznych w środowisku społecznym, związanych z transformacją współczesnej kultury medialnej.
Uwagi
W cyklu 2024L:
METODY KSZTAŁCENIA Analiza tekstów kultury. Metoda projektów indywidualnych. Studium przypadku. Dyskusja moderowana i burza mózgów. Forma aktywności – nakład pracy studenta: Godziny kontaktowe – 15 Przygotowanie do zajęć, lektury – 5 Projekt zaliczeniowy (ćw.) – 10 Liczba ECTS: 1 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: