Podstawy składu poligraficznego PE-2S-PSP
TREŚCI PROGRAMOWE:
Desktop Publishing (DTP) a proces produkcji poligraficznej. Podstawowe pojęcia związane z przygotowaniem materiałów tekstowych i graficznych do druku z wykorzystaniem programów komputerowych. Proces oraz techniki składu, formatowania i adjustacji tekstu do druku. Proces łamania tekstu w zależności od przeznaczenia. Przygotowanie materiałów graficznych do wydruku, w tym jego uwarunkowań ekonomicznych i prawnych.
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma uporządkowaną wiedzę na temat uczestników i realizatorów procesu publikacji graficznych i tekstowych materiałów dydaktycznych.
Ma pogłębioną wiedzę na temat ekonomicznych, prawnych i etycznych uwarunkowań przygotowywania materiałów graficznych i tekstowych, w tym zasad zarządzania własnością intelektualną.
Umiejętności
Potrafi wykorzystywać i integrować wiedzę teoretyczną z zakresu pedagogiki medialnej oraz tworzenia grafiki cyfrowej w celu przygotowania zrozumiałych i atrakcyjnych pomocy dydaktycznych.
Potrafi generować oryginalne rozwiązania złożonych problemów związanych z wykorzystaniem grafiki cyfrowej w edukacji.
Kompetencje społeczne
Ma świadomość szybkiego rozwoju narzędzi informatycznych i rozumie potrzebę stałego samokształcenia.
Wyraża gotowość do działania w sposób przedsiębiorczy.
Uwagi
W cyklu 2022Z:
Metody kształcenia: Nakład pracy studenta: Godziny kontaktowe: 30 godz. |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: