Podstawy akompaniamentu fortepianowego PE-2S-PAF
TREŚCI PROGRAMOWE
Podstawy gry na instrumencie: prawidłowa postawa przy fortepianie, ustawienie aparatu gry, zasady artykulacji. Rozwijanie umiejętności gry ze słuchu. Notacja w kluczu wiolinowym i basowym. Znaki chromatyczne i dynamiczne. Pojęcia tempa i agogiki. Nauka prostych etiud i sonatin. Przygotowanie do występów publicznych.
Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Ma rozszerzoną wiedzę o różnych rodzajach struktur społecznych i instytucjach życia społecznego, jak też różnych środowiskach wychowawczych, ich specyfice i procesach w nich zachodzących. Ma pogłębioną wiedzę z zakresu dyscyplin naukowych lub artystycznych tworzących podstawy teoretyczne, uporządkowaną i podbudowaną teoretycznie wiedzę obejmującą kluczowe zagadnienia oraz wybrane zagadnienia z zakresu zaawansowanej wiedzy szczegółowej, gry na fortepianie i instrumentach klawiszowych, właściwe dla programu kształcenia.
Rozumie pojęcia klucz wiolinowy, klucz basowy, partytura, takt. W zapisie nutowym rozróżnia nazwy dźwięków i odpowiadające im klawisze na klawiaturze.
Umiejętności
Odtwarza zapis nutowy dźwięków na klawiaturze, potrafi zagrać gamę durową, potrafi wykonać proste utwory, jak np. etiudy, czy sonatiny. Potrafi dokonać improwizacji i aranżacji.
Potrafi pracować w zespole; umie wyznaczać oraz przyjmować wspólne cele działania; potrafi przyjąć rolę lidera w zespole.
Kompetencje społeczne
Przejawia krytyczne podejście do poziomu swojej wiedzy i umiejętności muzycznych, dąży do rozwoju osobistego i zawodowego w tym zakresie. Doskonali swój warsztat techniczny w grze fortepianowej.
Przejawia gotowość do uczestnictwa w życiu kulturalnym.
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: