Seminarium dyplomowe magisterskie - 3 i złożenie pracy EP-2F-MR3
TREŚCI PROGRAMOWE:
Monitorowanie budowy powstających prac dyplomowych: podziału na części pracy, aparatu badawczego, redakcji naukowej (zwłaszcza sporządzania przypisów). Korygowanie stosowanej techniki pisania pracy dyplomowej: czytanie, interpretowanie i realizacja uwag, sporządzanie poprawek, dbałość o kulturę języka i jednolity styl w pisaniu. Finalizacja prowadzonych badań / prac badawczych. Ewaluacja wyników, ich opracowanie i sporządzenie wniosków. Ostateczna redakcja rozprawy teoretycznej. Przygotowanie pracy dyplomowej do wydruku elektronicznego. Obowiązki formalne przy składaniu pracy. Procedura antyplagiatowa. Zasady wgrywanie pracy do systemu APD. Przygotowanie do obrony rozprawy teoretycznej na egzaminie dyplomowym. Obowiązki formalne i ich wypełnianie przed przystąpieniem do obrony pracy dyplomowej.
Rodzaj przedmiotu
Efekty kształcenia
Wiedza
Student/ka posiada uporządkowaną, rozszerzoną i pogłębioną wiedzę z zakresu teorii i historii sztuki i kultury umożliwiającą odniesienie dzieł artystycznych do kontekstów kulturowych, historycznych i społecznych.
Student/ka ma pogłębioną wiedzę o celach, metodach i specyfice prowadzenia działań twórczych oraz badań sztuki.
Student/ka dysponuje poszerzoną wiedzą na temat psychologicznych mechanizmów kreatywności i twórczości człowieka.
Student/ka zna uwarunkowania i skutki praktyki artystycznej w kontekście fundamentalnych dylematów współczesnej cywilizacji.
Umiejętności
Student/ka potrafi precyzyjnie wypowiadać się w mowie i na piśmie na temat sztuk plastycznych, życia kulturalnego i współczesnego kontekstu cywilizacyjnego, odnosząc się do poznanych koncepcji sztuki, z wykorzystaniem rozmaitych źródeł informacji.
Student/ka ma opanowane podstawy warsztatu badawczego w zakresie humanistyki, badań sztuki.
Student/ka potrafi dokonać analizy własnej pracy artystycznej pod względem oryginalności oraz odniesienia do historycznych i współczesnych nurtów sztuki.
Kompetencje społeczne
Student/ka krytycznie ocenia posiadaną wiedzę i odbierane treści, zasięga opinii ekspertów w przypadku trudności z samodzielnym rozwiązaniem problemu.
Student/ka jest zdolna/y do podjęcia złożonej refleksji, także aksjologicznej, na temat społecznych i etycznych aspektów obserwowanych zjawisk i wykonywanej pracy zawodowej.
Student/ka stosuje przepisy o ochronie własności intelektualnej oraz prawie autorskim.
Uwagi
W cyklu 2021L:
Metody pracy: Nakład pracy studentki/a - 180 godz.: 6 pkt. ECTS |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: