Terenowy trening wyobraźni socjologicznej 20-FF-TTW
W ramach fakultetu studenci po raz pierwszy będą mieli okazję zetknąć się z terenem badawczym. Zajęcia mają na celu uwrażliwienie studentów na procesy i zjawiska zachodzące w życiu społecznych, zachęcenie do stałej obserwacji życia codziennego i dyskusji na ten temat. Zajęcia mają stanowić bodziec do rozwijania intuicji socjologicznej, pobudzania ciekawości, zadawania pytań i szukania odpowiedzi.
Fakultet zakłada realizację zajęć terenowych w połączeniu z konwersatoriami stacjonarnymi (wymiennie co tydzień), podczas których doświadczenia zdobyte przez studentów w terenie będą dyskutowane i omawiane w konfrontacji ze znanymi koncepcjami socjologicznymi i wynikami badań empirycznych.
W cyklu 2021L:
Interpretacja i obserwacja zjawisk społecznych ujmuje następujące tematy: |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
Kryteria oceniania
1. Aktywna obecność podczas zajęć
2. Ocena realizacja mini-projektów badawczych, pod kątem interpretacji tematu, zastosowanych metod, analiz i sposobu formułowania wniosków
Literatura
Mills, C. W., 2007. Wyobraźnia socjologiczna. Wydawn. Nauk. PWN.
Babbie, E., 2007. Badania społeczne w praktyce. Warszawa: Wyd. Naukowe PWN.
Flick, U. 2010. Projektowanie badania jakościowego. Warszawa: Wyd. Naukowe PWN.
Silverman, D. 2008. Interpretacja danych jakościowych. Warszawa: Wyd. Naukowe PWN.
Uwagi
W cyklu 2021L:
Metody kształcenia: Nakład pracy studenta: 1. Udział w ćwiczeniach: 30h 2. Realizacja mini-projektu oraz przygotowanie podsumowania - 30h Sumaryczna liczba pkt. ECTS 2 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: