Profilaktyka BHP w procesach pracy 10-1S-PBH
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
W cyklu 2020Z:
TREŚCI PROGRAMOWE: • Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy w procesach pracy |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2016Z: | W cyklu 2018Z: | W cyklu 2017Z: | W cyklu 2020Z: |
Efekty kształcenia
Efekty zgodne z PROGRAMEM KSZTAŁCENIA dla kierunku: PEDAGOGIKA (PE) Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia Profil akademicki wprowadzony Uchwałą Rady Wydziału NP. nr 629/15-16 obowiązujący od roku akademickiego 2016/17
WIEDZA
PE1_W10
- Ma podstawową i uporządkowaną wiedzę o środowisku naturalnym i materialnym, jego specyfice i procesach w nich zachodzących w aspekcie bezpieczeństwa i higieny pracy.
PE1_W17
- Ma poszerzoną wiedzę o działaniach profilaktycznych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w środowisku pracy, w tym w zakładach pracy oraz instytucjach edukacyjnych.
UMIEJĘTNOŚCI
PE1_U02
- Potrafi wykorzystywać podstawową wiedzę w zakresie rozpoznawania i likwidacji zagrożeń w środowisku materialnym dla zdrowia i życia ludzkiego.
PE1_U04
- Potrafi samodzielnie zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności z zakresu profilaktyki BHP w procesach pracy, korzystając z różnych źródeł, w tym z Internetu.
PE1_U06
- Potrafi wypowiadać się w mowie i na piśmie na tematy związane z profilaktyką bezpieczeństwa i higieny pracy.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE
PE1_K03
- Ma przekonanie o sensie, wartości i potrzebie podejmowania działań zapobiegawczych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy w środowisku pracy.
- Jest gotowy do podejmowania wyzwań zawodowych.
Uwagi
W cyklu 2020Z:
METODY KSZTAŁCENIA NAKŁAD PRACY STUDENTA Godziny kontaktowe (wykład, ćwiczenia, konsultacje): 60 godz. Sumaryczna liczba punktów ECTS 5 |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: