Organizacja i kierowanie edukacją dorosłych 10-1S-OKD
Jeszcze nie wprowadzono opisu dla tego przedmiotu...
W cyklu 2020Z:
Treści przedmiotowe wykładów: 1. Wprowadzenie do problematyki przedmiotu oraz omówienie organizacji zajęć i warunków zaliczenia. Treści przedmiotowe ćwiczeń |
Rodzaj przedmiotu
Koordynatorzy przedmiotu
W cyklu 2018Z: | W cyklu 2016Z: | W cyklu 2016L: | W cyklu 2017Z: | W cyklu 2020Z: |
Efekty kształcenia
Efekty zgodne z PROGRAMEM KSZTAŁCENIA dla kierunku: PEDAGOGIKA (PE) Poziom kształcenia: studia pierwszego stopnia Profil akademicki wprowadzony Uchwałą Rady Wydziału NP. nr 629/15-16 obowiązujący od roku akademickiego 2016/17
WIEDZA
PE_W15
- Ma podstawową wiedzę o osobach dorosłych, jako uczestnikach działalności edukacyjnej, wychowawczej, opiekuńczej, kulturalnej i pomocowej w kontekście zarządzania ich kapitałem intelektualnym.
PE1_W18
- Ma elementarną wiedzę na temat projektowania ścieżki własnego rozwoju w zakresie wiedzy o organizacji i kierowaniu edukacją dorosłych.
PE1_W23
- Ma uszczegółowioną wiedzę dotyczącą organizacji i kierowania działalnością pedagogiczną osób dorosłych w różnych formach edukacji.
UMIEJĘTNOŚCI
PE1_U03
- Potrafi posługiwać się podstawowymi ujęciami teoretycznymi z zakresu pedagogiki i pedeutologii w celu analizowania motywów i wzorów ludzkich zachowań, diagnozowania i prognozowania sytuacji oraz analizowania strategii działań praktycznych związanych z organizacją i kierowaniem edukacją dorosłych.
PE_U06
- Potrafi w sposób precyzyjny i spójny wypowiadać się w mowie i na piśmie, na tematy dotyczące wybranych zagadnień pedagogicznych związanych z organizacją i kierowaniem edukacją dorosłych, z wykorzystaniem różnych ujęć teoretycznych, korzystając zarówno z dorobku pedagogiki, jak i innych dyscyplin z zakresu zarządzania ludźmi i procesami edukacyjnymi.
KOMPETENCJE SPOŁECZNE
PE1_K01
- Ma świadomość poziomu swojej wiedzy i umiejętności z zakresu organizacji i kierowania edukacją dorosłych, rozumie potrzebę ciągłego dokształcania się zawodowego i rozwoju osobistego.
- Dokonuje samooceny własnych kompetencji w tym zakresie.
Uwagi
W cyklu 2020Z:
METODY KSZTAŁCENIA NAKŁAD PRACY STUDENTA Godziny kontaktowe na platformie MS Teams (wykład, ćwiczenia, konsultacje): 45 godz. Sumaryczna liczba punktów ECTS: 3 ECTS Linki do grup zajęciowych na platformie MS Teams: ĆWICZENIA: |
Więcej informacji
Dodatkowe informacje (np. o kalendarzu rejestracji, prowadzących zajęcia, lokalizacji i terminach zajęć) mogą być dostępne w serwisie USOSweb: